Nasıl yardımcı olabiliriz?

F Arıza Tamiri

Otomatik ve Triptonik Opel Araçlarda görülen “F Arızasının” çözümü aslında çok basittir. Ama opel kullanıcılarının bu konuda ki haklı bilinçsizliği ve dolayısıyla hizmet almaya çalıştığı işten anlamayan tamirciler yüzünden maddi yönden sarsıtılmaktadırlar.

Genel de opel corsa, opel astra ve opel meriva da ortaya çıkan bu F arızasının çözümü mümkündür. Arızalı parçanın bakımı ile de sorun ortadan kalkabilir. Bazen de parça değişimi olması gerekmektedir.
F arızasının görüldüğü 2000-2006 model benzinli ve dizel araçlarda maliyet düşük olmasına rağmen 2007 model ve üzeri dizel otomatik-triptonik-esytronik araçlarda durum biraz farklıdır.
2007 model ve üzeri dizel opel aracınızda F arızası ile karşılaşıldığında mutlaka uzman bir opel Beyin servisine başvurmalısınız. YoKsa daha sonra oluşacak masraflardan dolayı çok ama çok üzülürsünüz.
F arızası veren opel benzinli araçlarda anlık çözüm üretilebilir. Bazen akünün kutup başını söküp 5 dakika bekletmeniz halinde bile arıza anlık çözüme kavuşabilir. Ama daha sonra bu arıza % 100 yine tekrarlayacaktır. Yolda giderken aynı arıza verdiğini düşündüğümüzde ne büyük sıkıntı oluşacağını tahmin etmek hiç de zor değil.
F Arızası , arıza tespit cihazıyla silmekle giderilmez. Bu arıza , araç çalışırken de yapabilir, yolda giderken de.
Şanzıman Beyni ya da Vites Robotunun arızalanması ile de F arızası oluşabilir, baskı balata bitmesi ile de.
F arızası oluştuğunda bizi arayınız sizi doğru şekilde yönlendirelim. Aracınızı bize tamir ettirmek zorunda değilsiniz. Biz sizi binlerce TL zarardan kurtardığımızda da mutlu oluyoruz.
F arızası yaşadığınız anda aracınızı güvenli yere çekiniz, bizi arayınız ve aracınızı kaskonuz varsa ücretsiz bir şekilde servisimize çektirebilirsiniz. Çekici hizmeti alamadığınız durumlarda biz de
Bazen F arızası beyin dolayısıyla oluşmayabilir. Bu durumlarda biz sizi doğru şekilde yönlendirmekteyiz. Aracınıza bakım yapmadığımızda ya da parça değişimi olmadığında ücret talep etmemekteyiz.